Transport Manager Meeting Wrocław 23.10.2014 r.

Kolejna odsłona Transport Manager Meeting – tym razem we Wrocławiu. Powiem kilka słów o istotnej bolączce branży transportowej – niepłacących zleceniodawcach oraz o tym, jak się przed nimi zabezpieczać i ułatwić sobie dochodzenie od nich roszczeń. Więcej szczegółów na stronie organizatora. Serdecznie zapraszam 🙂

Spodobał Ci się ten artykuł?

Subskrybuj bloga, a otrzymasz wiadomość e-mail o każdym nowy wpisie

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Krajowy przewóz drogowy towarów, Międzynarodowy przewóz drogowy towarów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 Responses to Transport Manager Meeting Wrocław 23.10.2014 r.

 1. mbank pisze:

  Szkoda, że przez ostatni rok czasu na tym blogu pojawił się tylko jeden merytoryczny artykuł. Do pracy Panie Mecenasie, czytelnicy czekają na treści do czytania!

 2. Paweł Judek Paweł Judek pisze:

  @ mbank

  W zeszłym roku w związku z narodzinami drugiego dziecka uprzedzałem, że może być z tym gorzej, lecz rzeczywistość przerosła moje oczekiwania i czasu jest nawet mniej niż się spodziewałem 🙂 Ale obiecuję poprawę 🙂

 3. Prawnik pisze:

  Gratuluję potomków i potwierdzam, że dzieci potrafią zagospodarować dużo czasu… Mam pytanie do fachowca i praktyka związanego z prawem transportowym. Chodzi mianowicie o zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydawane dla spółki cywilnej. Czytając przepisy wydaje się, że dopuszczają one wydanie takiego zezwolenia dla spółek cywilnych wykonujących przewóz osób w przeciwieństwie do przewozu rzeczy gdzie przedsiębiorcą jest wspólnik s.c. Jaka jest praktyka polskich urzędów w tym zakresie? Niestety jeden z mazowieckich urzędów odmówił wydania zezwolenia na przewóz osób dla sc.

 4. Wojtek pisze:

  Również gratuluję potomstwa i również czekam na merytoryczne wpisy 🙂 Na zachętę dodaję Pana bloga do mojej listy ulubionych blogów.

  Pozdrawiam

 5. Paweł Judek Paweł Judek pisze:

  @ Prawnik

  W mojej ocenie również na gruncie przewozu osób przedsiębiorcą jest wspólnik spółki cywilnej. Z jakiego względu uważa Pan, że jest w tym względzie jakaś różnica?

 6. Prawnik pisze:

  Różnica może wynikać z definicji przedsiębiorcy zawartej w art. 2 Rozporządzenia nr 1071/2009. Praktyka administracji w tym zakresie bywa bardzo różna…

 7. mbank pisze:

  Pojawiają się kolejne pesymistyczne przepowiednie niemieckich prawników na temat pensji minimalnej. Polscy przewoźnicy w strachu!

  http://www.balduin-pfnuer.de/pl/news/z-ostatniej-chwili

 8. Paweł Judek Paweł Judek pisze:

  @ Robert

  Czy ja wiem… W zasadzie niczego poza przepisaniem przepisów Konwencji CMR tam nie ma. Do tego tytuł sugeruje jakieś omówienie sytuacji polecenia zmiany przewozu, a jest to wspomniane tylko jako jeden z przykładów braku odpowiedzialności przewoźnika.

 9. Skalmarbus pisze:

  Zmieniając temat – kiedy można spodziewać się kolejnej edycji TMM?

 10. Lokuś pisze:

  To ja podepnę się pod pytanie poprzednika, ale w kwestii lokalizacji – jest szansa na takie spotkania w woj. śląskim w 2015?

 11. Paweł Judek Paweł Judek pisze:

  @ mbank

  Wszystko się zgadza, ale nie zauważono, że Konwencja CMR jest tu jednak nieco wewnętrznie sprzeczna. Zgodnie bowiem z art. 5 CMR pierwszy egzemplarz listu przewozowego wręcza się nadawcy, a trzeci zatrzymuje przewoźnik, co sugeruje, że to nie nadawca jednak ten list wypełnia, skoro trzeba mu go dopiero wręczyć.

 12. Paweł Judek Paweł Judek pisze:

  @ Skalmarbus i Lokuś

  Zakładam, że kolejna edycja będzie na wiosnę. Zwykle jedno spotkanie jest też w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.